ISKM31: Tvorba chatbota

V rámci předmětu Vzdělávací technologie jsem měla vytvořit chatbota, který bude mít vzdělávací kontext. Pro jeho tvorbu nám byl doporučen nástroj SnatchBot. Jeho vytvoření pro mě bylo výzvou, která mě ve výsledku velmi bavila. Ze začátku jsem byla popravdě trochu ztracená v tom jak svého chatbota pojmout jako vzdělávací nástroj, který nabídne zajímavé téma. Myslím si, že chatbot v roli vzdělávacího nástroje má velký potenciál. Ten vnímám v tom, že ho lze uzpůsobit téměř na jakoukoli situaci a vzdělávací téma. Samozřejmě můžeme s chatbotem vytvářet kvízy a nejrůznější opakování ale to mi přišlo jako příliš přímočaré využití. Důležitým aspektem vzdělávání je pro mě i to, že se mi neustále rozšiřují obzory nejen v klasické formální výuce ale především v rámci informálního vzdělávání. Z toho důvodu jsem nakonec vytvořila upovídaného chatbota, který spíše poukáže na možné informace, o kterých jste možná neslyšeli a podpoří touhu dozvědět se něco víc.

Jako téma jsem si tedy zvolila kulturní rozdíly. Inspiraci jsem si vzala z mého zahraničního pobytu, kdy jsem vlastně neustále setkávala s něčím novým a zajímavým. Chatbota jsem vytvořila v anglickém jazyce aby mohl dosáhnout k co největšímu počtu uživatelů a taky jako cvičení pro mě samotnou (je velmi pravděpodobné, že tam budou nějaké chyby). Snažila jsem se klást důraz na to aby z něj uživatel měl co největší prožitek. Toho jsem se snažila docílit tím, že je chatbot hodně „ukacený“ a má i vtipnou vložku.

Celkově bylo vytvoření chatbota zajímavou zkušeností a díky jednoduchému rozhraní SnatchBota i velmi intuitivní. Musím ale připustit, že sem měla párkrát problém a musela tak sáhnout po nápovědě nebo instruktážnímu videu, které stránka SnatchBot nabízí.

Zjednodušený flowchart upovídaného chatbota

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s