ISKM31: Týden s hlasovým asistentem

Za cíl bylo týden používat hlasového asistenta, který je dostupný na našich mobilních telefonech. Jelikož vlastním telefon s operačním systémem Android, takže jsem používala Google Assistant. Tedy popravdě, aspoň jsem si to myslela. Ze záhadného a neznámého důvodu jsem si skoro celý čas myslela, že Google Assistant je pouze určité hlasové vyhledávání v Google Chromu. Z toho tedy plynulo mé mírné zklamání, že je to věc spíše neužitečná.

 Z toho důvodu jsem si stáhla Antelli, protože mé jsem chtěla zkusit nějakého lepšího asistenta než toho od Googlu. Čím Antelli vyniká je to, že je to hlasový asistent v českém jazyce. Tím veškeré její výhody končí. Jednou jsem se zeptala na počasí (protože nic obzvláštní nudnou konverzaci tak jako téma počasí!) a aplikace mi neustále ukazovala Pražskou plošinu. Po pár minutách, kdy jsem se vehementně dožadovala počasí ve Zlíně mi pořád ukazovala počasí v Praze a nějakým způsobem se jí během toho povedlo přejmenovat mě na „Ukazuješ mi Pražskou plošinu Já jsem ale ve Zlíně“. Nutno říct, že mi také dlouho trvalo přijít na to, jak zařídit, aby hledala na Google, a ne na Seznamu. V tomto případě musí člověk říct „hledej …“, pokud se použije jiná fráze tak ji bude vyhledávat taky („vyhledej rozdíl mezi …“ místo jen „rozdíl mezi …“). Práce s touto aplikací byla velmi frustrující a je na ni potřeba ještě zapracovat, aby mohla konkurovat Google Assistant nebo Siri.

Poté jsem začala používat Google Assistant, tentokrát již doopravdy. Ikdyž opět nějakou chvíli zabralo najít, jak se vůbec OK Google nastavuje, tak jsem si povídání s ním vždy užila. Asistent je v angličtině, takže občas nerozumí mé výslovnosti, ale jinak mi hodně pomáhá procvičovat mluvenou angličtinu. Dovedu si představit, že ho používám denně, už jen kvůli tomu, aby mi řekl všechny vtipy, co zná. Obrátím se na něj vlastně vždycky, když mě napadne nějaká otázka a nechci ji zapomenout. Také nastavení připomínek mi přijde jako velmi užitečná funkce. Pro mě osobně má tedy smysl GA používat denně. Jako jediný vzdělávací účel, který mě v souvislosti s GA napadá, tak je procvičení mluvené angličtiny a správné výslovnosti.

1 komentář: „ISKM31: Týden s hlasovým asistentem

  1. Michal Cerny píše:

    Myslím, že ta konverzace v angličtině vlastně není málo. I kdyby stála jen na těch vtipech. A přesto nenašlo by se ještě něco více? Třeba rozvoj informační gramotnosti? Mediální gramotnost?

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s